Pilotaż - Bezpłatne badanie oraz leczenie wad stóp dzieci i młodzieży

Zabiegi refundowane w ramach NFZ

Ministerstwo Zdrowia uruchomiło pilotażowy program badania stóp, który obejmuje dzieci i młodzież w wieku od 5 do 16 lat.  Centrum fizjoterapii ZOZ REH-MED w Żaganiu,  jako jedyna placówka w województwie lubuskim i jedna z 10 wybranych przez NFZ w Polsce, prowadzi bezpłatne komputerowe badanie oraz leczenie wad stóp dzieci i młodzieży.

 

Projekt obejmuje : 

  1. Badanie początkowe biomechaniczne stóp oraz badanie podoskopowe albo komputerowe badanie stóp na platformie. 
  2. W przypadku stwierdzenie w badaniach wad kończyn dolnych planowane jest dalsze postępowanie terapeutyczne bez skierowania. 
  3. Po zakończeniu postępowania fizjoterapeutycznego przeprowadza się ponowne badanie i dokonuje się końcowej oceny i opisu faktycznego pacjenta, oraz udziela się zaleceń o charakterze profilaktycznym, w tym naukę odpowiedniego zaopatrzenia stopy.

Zapraszamy do przeprowadzenia bezpłatnych badań a następnie rehabilitacji wszystkie przedszkola, szkoły podstawowe oraz średnie z powiatu żagańskiego, żarskiego oraz całego województwa lubuskiego. Wady postawy obecnie dotykają 50-90 % dzieci. Konsekwencją nieleczonych wad kończyn dolnych, w tym nieleczone nieprawidłowości w budowie stopy, wpływają na zaburzenia pracy i ruchomość stawów kolanowych i biodrowych i tym samym mogą oddziaływać na cały łańcuch biokinetyczny dziecka. 

 

Badania oraz terapia nie wymagają skierowania lekarskiego. 
Realizacja programu pilotażowego będzie trwać 24 miesiące. 

 

Rejestracja telefoniczna godz : 800-1300

Centrum Fizjoterapii ZOZ REH-MED Sp. z o.o 
ul. Jarzębinowa 3
68-100 Żagań 

tel: 68 477 69 11  lub  793 811 572 

e-mail: reh_med@vp.pl

badanie oraz leczenie wad stóp dzieci i młodzieżybadanie oraz leczenie wad stóp dzieci i młodzieży