Techniki stosowane w pinopresurze to:
- suche igłowanie,
- mobilizacja stawów,
- pinowanie / gradowanie / odreagowanie
- terapia brzucha
- aku ucha – aurikuterapia
Pinopresura często jest uzupełnieniem innej terapii. Łączy się ją z technikami manualnymi, takimi jak masaż klasyczny, leczniczy, powięziowy czy sportowy. W przypadku głębszych urazów i przeciążenia mięśni jest uzupełnieniem fizykoterapii.
Głównymi wskazaniami do wykonania zabiegu pinopresury są:
- urazy sportowe,
- dolegliwości mięśniowo-powięziowe,
- blizny po zabiegowe,
- niektóre choroby neurologiczne,
- ograniczenia zakresu ruchomości w stawach,
- wady postawy.
- ostre stany bólowe stawów i kręgosłupa
Co więcej, do wskazań zalicza się także problemy o podłożu psychosomatycznym oraz zaburzenia ruchu po niektórych zabiegach. Pinopresura cały czas się aktywnie rozwija. Zabiegi tego typu stosuje się w schorzeniach jak: pięta Haglunda, zapalenie ścięgien, czy łokieć golfisty.
Pinopresura - efekty :
Pinopresura to nieinwazyjny sposób rehabilitacji psychologicznej i neurofizjologicznej. Jest terapią holistyczną wywierającą wpływ na sferę psychiczną i fizyczną pacjenta. Dzięki temu metoda świetnie się sprawdza w leczeniu wszelkich schorzeń neurologicznych i ortopedycznych, szybko eliminuje urazy mięśniowo-powięziowe, uporczywe migreny oraz bóle kręgosłupa szyjnego i piersiowego. Zabieg pobudza regulację układu współczulnego, zmniejsza przewlekłe napięcie mięśni, a przez to działa odstresowująco.
Pinopresura stymuluje krążenie krwi, usprawnia metabolizm na poziomie komórkowych oraz szybko i efektywnie zmniejsza opuchliznę i obrzęki. Jest wielofunkcyjną metodą, która pomaga w usprawnianiu blizn po operacjach oraz pomaga w nieuleczalnych chorobach o podłożu neurologicznym, np. stwardnienie rozsiane i parkinsonizm. Pinopresura reguluje funkcjonowanie całego organizmu, przywracając w nim równowagę.