Masaże

Masaż to jedna z najpopularniejszych metod fizjoterapii. Jest to forma dotyku, w której biorą udział poszczególne części ciała, a w szczególności dłonie. Stosowany jest on zarówno w lecznictwie, jak i w formie relaksu. Masażem nazywamy więc oddziaływanie mechanicznymi bodźcami na tkanki ludzkiego organizmu, podczas biernego zachowania osoby masowanej. Natomiast masaż leczniczy jest taką odmianą, która przyczynia się do znacznej poprawy psychofizycznej sprawności osoby chorej. Odnajdzie się on przede wszystkim w profilaktyce, leczeniu oraz rehabilitacji różnego rodzaju chorób z dziedziny neurologii, ortopedii, pediatrii, czy też chorób wewnętrznych.

W Centrum Fizjoterapii REH-MED wykonujemy następujące rodzaje masażu :

ZOZ REH-MED SP. Z O.O.
Masaż klasyczny Najczęściej wykonywanym zabiegiem z zakresu fizjoterapii jest zdecydowanie masaż klasyczny. Składa się on z zestawu chwytów kolejno po sobie następujących. Masaż, większości z nas kojarzy się tylko z odprężeniem i relaksem. Mało kiedy myślimy o nim jako o formie leczenia. To błąd, bo masaż, a zwłaszcza masaż klasyczny, to ważna część w leczeniu wielu dolegliwości. Wprawdzie metoda ta nie może być zazwyczaj uznawana jako główna czynność terapeutyczna, lecz stanowi świetne uzupełnienie całej rehabilitacji.
ZOZ REH-MED SP. Z O.O.
Masaż segmentarny MASAŻ SEGMENTARNY – jeden z rodzaju masaży leczniczych. Znajduje on szczególne zastosowanie w leczeniu chorób narządów wewnętrznych. Masaż segmentarny jest zespołem chwytów i technik stosowanych w celu świadomego, odruchowego oddziaływania na wszystkie tkanki i ich zmiany chorobowe.
ZOZ REH-MED SP. Z O.O.
Masaż tkanek głębokich Masaż tkanek głębokich (ang. deep tissue massage) inaczej głprzywrócenie równowagi w głębszych warstwach tkanki łącznej i mięśniach poprzez likwidowanie napięć i restrykcji w układzie mięśniowo-powięziowym. Zawiera połączenie różnorodnych technik, które – wykonane prawidłowo – nie wymagają użycia siły przez terapeutę, a mimo tego działają dogłębnie.ęboki masaż łącznotkankowy lub masaż głęboki – jest to forma terapii tkanek miękkich, mająca na celu
ZOZ REH-MED SP. Z O.O.
Masaż tensegracyjny Masaż tensegracyjny opiera swoje założenia na koncepcji tensegracji, czyli integracji, która zakłada, że tkanki miękkie poprzez kompresję lub rozciąganie oddziałują wzajemnie na siebie. Problemy i dysfunkcje pacjenta rozpatruje się całościowo, zwraca uwagę nie tylko na miejsce bólu, ale na rozkład napięć w całym ciele. Masaż tensegracyjny polega na wykonywaniu ucisków (miejsce i siłę ucisku dobiera fizjoterapeuta indywidualnie do stanu pacjenta), zabieg rozpoczyna się od miejsc najodleglejszych od źródła dolegliwości.